Sprawdzone dyski do rejestratorów

Monitoring w zarówno w dużych jak i tych bardzo małych firmach czuwa nad bezpieczeństwem mienia oraz pracowników. Na chwilę obecną kamery są najczęściej stosowaną metodą zabezpieczania swojego dorobku przed ewentualną kradzieżą. Kupno kamer obecnie nie jest już tak dużą inwestycją jak jeszcze kilka lat temu. Obecnie jedna profesjonalna kamera do monitoringu może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych.

Pojemny dysk do monitoringu

dyski do monitoringuNie trzeba nikomu tłumaczyć jak ważnymi elementami w monitoringu są kamery. Niemniej jednak kamera sama w sobie nie jest jeszcze systemem monitoringu. Wyjątkiem są jedynie kamery IP, które posiadają własny system oraz wbudowany slot na kartę pamięci. W profesjonalnym monitoringu niezwykle istotną funkcję pełni również rejestrator, który odpowiada za zapisywanie w jednym miejscu materiałów dostarczanych z wszystkich kamer obecnych w firmach. Do rejestratorów podłącza się specjalne dyski do monitoringu, które przechowują zapisane materiały wideo. Na chwilę obecną zauważyć można, że coraz mniej osób inwestuje w dyski talerzowe. Zaczynają być one skutecznie wypierane przez dużo od nich szybsze dyski SSD. Ten rodzaj dysków nie zapisuje danych na obracających się talerzach a jedynie na pamięci flash. Możemy więc porównać ten rodzaj dysków do znanych wszystkim pendrive. Dyski SSD w rejestratorach do monitoringu spisują się wprost fantastycznie. Dzięki szybkiemu zapisowi i odczytowi z takich dysków możliwe jest sprawne przeglądanie ich zawartości.

Ogólnie rzecz biorąc w monitoringu dyski pełnią niezwykle istotną funkcję. Bez posiadania rejestratora wraz z podłączonymi do niego dyskami możemy jedynie oglądać podgląd z kamer na żywo na ekranie monitora. Niestety w takim przypadku dane po wyświetleniu są bezpowrotnie utracone. Jeśli będziemy posiadać sprawdzony rejestrator nic już nam nie umknie.