Stosowanie modułów świateł dziennych

Jedną z podstawowych zalet takich modułów jest oczywiście oszczędność prądu, następnie, żarówek samochodowych zwykłych oraz często xenonowych. Moduły mają atrakcyjny wygląd, uniwersalne zasilanie (zarówno 12V, jak i 24V), nadają się także do ciężarówek. Poprawiają bezpieczeństwo w każdym aucie.

Zakup odpowiednich modułów świateł dziennych

moduł drlPrzede wszystkim należy podkreślić, że takie moduły powinny być odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. I nie ma tu znaczenia ich marka, czy rodzaj. Jednak nie zawsze tak jest. Dlatego zakup odpowiedniego modułu może mieć istotny wpływ na długość użytkowania tego typu przedmiotu. W Polsce obowiązuje stosowanie świateł dziennych przez całą dobę i to bez względu na porę roku. Kierowcy najczęściej włączają światła mijania. Nie jest to najlepszy pomysł. Oprócz większego zużycia paliwa, poprzez także dość duże zużycie samych żarówek, światła mijania nie powinny być tak używane. Do tego może być użyty moduł drl, który nie tylko oszczędza prąd w aucie, ale także i inne podzespoły. Poza tym jest nadzwyczaj bezpieczny, posiada atrakcyjny wygląd i co najważniejsze, jeśli kierowca będzie chciał włączyć światła mijania, moduł świateł dziennych automatycznie się wyłączy. Nie ma więc powodu do ręcznego przełączania świateł w czasie, kiedy nastąpi mrok i trzeba włączyć światła w aucie. Poza tym, po uruchomieniu auta moduł automatycznie włącza światła dzienne i nie trzeba się przejmować tym, iż jedziemy bez obowiązkowych świateł.

Montując taki moduł w samochodzie, należy obowiązkowo przestrzegać instrukcji obsługi. Same światła podłącza się do zacisków akumulatora. Pozostały – trzeci kabelek podłącza się do przewodu zasilającego światła postojowe. Warto zakupić taki moduł choćby po to, aby oszczędzić paliwo i żarówki.