System centralnego odkurzania w naszym domu

Nawet najładniejszy dom nie jest w stanie spełniać swoich wszystkich funkcji, bez odpowiednich instalacji. Do takich instalacji zalicza się między inny sieć instalacji elektrycznej, przyłącz kanalizacyjna czy też przyłącz gazu. Są też takie instalacji, które nie są niezbędne do mieszkania, ale podnoszą w znaczący sposób komfort wszystkim mieszkańcom danego budynku.

Instalacja centralnego odkurzania

centralne odkurzaczeChyba nikt nie wyobraża sobie mieszkania bez prądu. Bez przyłącza energetycznego dom nie będzie w żaden sposób spełniać swoich funkcji. Instalacją, bez której można bez żadnego problemu korzystać z budynku mieszkalnego, jest instalacja centralnego odkurzania. Jak sama nazwa wskazuje, jej głównym elementem są bardzo wydajne centralne odkurzacze, zazwyczaj umiejscowiony w pomieszczeniu piwnicznym. Od serca instalacji po całym domu poprowadzone są w ścianach rury umożliwiające odkurzanie. Rury wykonane są w całości z tworzyw sztucznych, dzięki czemu nie skorodują po umiejscowieniu ich w ścianach. Podnosi do w dużym stopniu żywotność całej instalacji. Rury powinny być o nie mniejszej średnicy niż siedemdziesiąt milimetrów. W każdym z pomieszczeń zrobiony jest otwór, do którego podłączamy rurę z końcówką do odkurzania. Do każdego otworu mamy dołączoną zaślepkę, którą możemy pomalować na dowolny kolor. Jeśli dobierzemy odpowiedni kolor, to zaślepka będzie prawie niezauważalna. Taka instalacja bardzo podnosi komfort użytkowania budynku. Montowana jest w wielu biurowcach, dzięki czemu praca osób sprzątających staje się prostsza.

Instalacja świetnie sprawdza się w biurowcach, w takim sam sposób funkcjonuje w domach jednorodzinnych. Jest to taki rodzaj inwestycji, który się nie zwróci, ale w znacznym stopniu podniesie komfort życia. Koszt całej instalacji w średniej wielkości domu jednorodzinnym nie powinien przekroczyć tysiąca złotych, do tego trzeba doliczyć koszt odkurzacza.