Szukamy specjalnych oficerek jeździeckich

Podstawowym elementem stroju każdego jeźdźca są buty. Mamy tu kilka rodzajów obuwia do wyboru. Wśród nich mamy: oficerki, sztylpy i czapsy. Do znanych chyba przez wszystkich nawet przez osoby nie jeżdżące konno są oficerki. Jest to bardzo uniwersalny rodzaj obuwia, który jak wszystko ma swoje wady i zalety i o tym słów kilka poniżej.

Wszystko o praktycznych oficerkach damskich jeździeckich

praktyczne oficerki damskie jeździeckieObuwie jeździeckie jest bardzo wysokie. Sięga pod samo kolano. Nie jest to przypadek. Dzięki temu jeździec może lepiej trzymać się w siodle. Jego łydki mogą przez to lepiej oddziaływać na bok konia i są chronione przed otarciami. Wszystko to wpływa na komfort jazdy. Nic więc dziwnego, że już po kilku odbytych jazdach konnych każdy nawet początkujący jeździec zaczyna rozglądać się za odpowiednim dla niego obuwiem. Praktyczne oficerki damskie jeździeckie są bardzo eleganckie. Ich wada jednak jest to, że mogą ogrzewać nogę latem. Te dobrej jakości potrafią być bardzo drogie. Z drugiej strony będą nam służyć wiele lat i będą pasować do absolutnie każdego stroju niezależnie od rangi zawodów. Trzeba też odpowiednio je dopasować w przeciwnym razie będą nas uwierać. Dlatego wskazane jest przymierzenie ich przed zakupem. Najlepiej jest wybierać te z naturalnej skóry a nie sztucznych materiałów. Są niezbędne jeśli ktoś spędza w siodle kilka godzin dziennie. Można je spersonalizować. 

Oficerki bardzo przykuwają uwagę. Były elementem stroju pierwszych kawalerzystów. Są obowiązkowe dla jeźdźców klas wyższych. Bez nich nie wystartujemy w zawodach. Sa obowiązkowym elementem turniejowym. Możemy przyczepić do nich ostrogi. Pięknie uzupełniają strój jeźdźca. Jeśli jednak dopiero zaczynamy swoja przygodę z jazda konną wówczas czapsy nam wystarczą. Są tańsze i wygodne. Wiele osób je za to docenia.