Szybki montaż instalacji odgromowej

Każdego roku dochodzi do tysięcy wyładowań atmosferycznych, które przeważnie trafiają w łąki, drzewa czy maszty, ale całkiem spory ich procent uderza w budynki. Najczęściej są to obiekty położone z dala od centrum, gdzie nie ma tak gęstych zabudowań jak w mieście.

Gdzie montuje się instalację odgromową?

montaż instalacji odgromowej w grudziądzuJedno uderzenie pioruna możne dokonać ogromnych zniszczeń, zwłaszcza jeżeli trafi w przewody elektryczne. Burzy nie da się przewidzieć, ale znając jej charakter, można się przed nią skutecznie chronić. Na pewno schowanie się do budynku w czasie burzy jest dobrym pomysłem, gdyż przebywanie na zewnątrz niesie ze sobą pewne ryzyko. Jednakże żeby był to bezpieczny budynek, to musi być on zabezpieczony przed uderzeniem pioruna. Jedynym i najlepszym sposobem jest montaż instalacji odgromowej w Grudziądzu, za który zapłacimy od pięciuset do tysiąca złotych. Właściciele domów jednorodzinnych mogą, ale nie muszą montować na dachu domu piorunochronu, gdyż nie ma takiego obowiązku. Jednakże chcąc się zabezpieczyć na wypadek uderzenia pioruna w budynek, w wyniku czego może dojść do zwarcia i spalenia instalacji elektrycznej, warto ją wykonać. Składa się ona zaledwie z kilku elementów, które po montażu są niemalże niewidoczne. Zadaniem instalacji odgromowej jest przechwycenie energii pioruna i przekazanie jej przewodami do gruntu. Jej montaż, to zaledwie kilkaset złotych  a można dzięki niej zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych na naprawy skutków wyrządzonych przez wyładowanie.

Instalacje odgromowe przeważnie są montowane już na etapie budowy budynku, ale można to zrobić również później. Nie wymaga ona zmian w konstrukcji budynku, gdyż jest zakładana na dachu domu i na elewacji, a jej montaż zajmuje zaledwie kilka – kilkanaście godzin.