Tarasy z drewna czy kompozytu?

W naszym tekście postaramy się odpowiedzieć na pytanie o zalety i wady kompozytu oraz drewna tradycyjnego. Co sprawia, że jedni wolą drewno, a drudzy kompozyt? Dowiesz się tego z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury i zachęcamy do budowy własnego, pięknego tarasu. Takie miejsce uprzyjemnia życie. 

Tarasy drewniane a bieżąca konserwacja

tarasy drewniane warszawaJeśli jesteś zwolennikiem prawdziwego drewna, to pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że trzeba o nie dbać na bieżąco. Musisz zakupić odpowiednie preparaty, aby olejować deski tarasowe. Poza tym przydadzą się także inne substancje, które ochronią drewno przed opadami deszczu czy śniegu (to jest przed wnikającą w deski wodą) oraz zapobiegną uszkodzeniom mechanicznym na przykład na skutek przesuwania po tarasie mebli. Ta regularna dbałość o tarasy drewniane warszawa to jedna z podstawowych różnic między kompozytem a drewnem. Oczywiście, nie można powiedzieć, że taras z kompozytu jest miejscem, o które w ogóle nie trzeba dbać. Trzeba przede wszystkim starać się nie uszkodzić desek poprzez szuranie meblami czy wykonywanie jakichś prac ostrymi przedmiotami na tych deskach. Lepiej unikać takich sytuacji. Mimo wszystko jednak deski drewniane wymagają większego nakładu czasu. Tych kompozytowych nie trzeba konserwować. Z kolei deski drewniane łatwiej jest w razie czego wymienić, ponieważ każda w sposób naturalny różni się odcieniem, umiejscowieniem słoi i tak dalej. Inaczej jest w przypadku desek kompozytowych, które zwykle są identyczne w jednej partii, ale już następna partia może być inna.

Wówczas, w przypadku chociażby zarysowania deski, można mieć problem z dopasowaniem odpowiedniego odcienia kompozytu. Jak widzisz zatem i jedne, i drugie deski mają wady i zalety. Każdy musi sam zdecydować, co jest dla niego lepsze. Taras z drewna i z kompozytu może się sprawdzać przez wiele lat,