Transportowanie ciężkiego ładunku

Firmy transportowe doskonale wiedzą, że w ich fachu potrzebny jest nie tylko samochód, którym będą przewozić różnorodne towary, ale też odpowiednie zabezpieczenia, dzięki którym transport ten przebiegnie we właściwy sposób. Nie trudno bowiem wyobrazić sobie, co stałoby się, gdybyśmy przewozili ciężkie maszyny bez odpowiedniego ich zamocowania.

Łańcuchowe napinacze do zabezpieczenia ciężkiego ładunku

Odciągi łańcuchoweKiedy potrzebujemy zabezpieczyć bardzo ciężki ładunek, taki jak maszyny przemysłowe, drewno, stal czy elementy większej konstrukcji, szukamy mocnych i niezawodnych środków. Jednym z produktów, z których możemy skorzystać w takiej sytuacji są odciągi łańcuchowe. Są to jedne z najmocniejszych środków mocujących dostępnych na rynku i świetnie sprawdzają się przy transportowaniu ładunku zarówno drogą lądową, kolejową jak i morską. Odciągi łańcuchowe zbudowane są z napinacza grzechotkowego oraz stalowego łańcucha ogniwowego zakończonego hakami. Rozróżnia się dwa typy odciągu łańcuchowego w zależności od jego budowy. Są więc odciągi jedno lub dwuczęściowe. Uważa się, że te drugie, ze względu na możliwość regulacji długości całego odcinka łańcucha są bardziej uniwersalne. Odciągi łańcuchowe, dzięki materiałom, z których zostają wykonane są niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, wszelkiego rodzaju przecięcia, zgniecenia i przetarcia. Ponadto wytrzymują pracę w wysokich temperaturach, sprawdzą się w warunkach, gdzie temperatura sięga nawet do 400 stopni Celsjusza.

Należy pamiętać, by odciągów łańcuchowych nie stosować w kwaśnym środowisku, ponieważ wskutek wnikania wodoru w struktury stali, odciąg staje się podatny na nagłe zerwanie. Przy używaniu odciągów trzeba zwrócić też uwagę na ich ograniczenia związane z stosowaniem ich na delikatnych powierzchniach.