Trwałe kolce przeciw ptakom

W wielu miastach ludzie na różne sposoby walczą z ptactwem, które bardzo chętnie przesiadują na balkonach, parapetach, gzymsach czy werandach. To konieczne, gdyż te małe zwierzęta potrafią być bardzo hałaśliwe oraz mogą zabrudzić miejsca, w których spędzają czas.

Gdzie montowane są kolce przeciw ptactwu?

kolce przeciw ptakomOsoby posiadające duże parapety czy balkony, często muszą walczyć z niechcianymi gośćmi, którzy nierzadko w takich miejscach zakładają gniazda. Jednakże samo gniazdo nie stwarza takiego problemu jak hałas i bałagan, które generuje ptactwo. W związku z czym konieczne jest odstraszanie ptaków, gdyż ciężko się ich pozbyć, kiedy już się zadomowią. Najlepszym sposobem są siatki lub kolce przeciw ptakom, które można zamontować na dowolnej płaskiej powierzchni w pionie lub w poziomie. Przeważnie kolce są wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium i mają określoną wysokość. Może ona wynosić od sześciu do nawet czternastu centymetrów. Ich końce są zaokrąglone, zatem nie ma ryzyka skaleczenie ptaka, który będzie próbować wylądować na nich. Ludzie kupują je, aby zabezpieczyć parapet przed ptakami, które nie tylko hałasują za oknem, ale też pozostawiają odchody. Obecnie na rynku nie ma lepszego rozwiązania niż zamontowanie kolców, ponieważ nie ograniczają one widoczności, jak w przypadku siatek i są mało widoczne. Ich montaż jest bardzo prosty i nie powoduje uszkodzenia powierzchni, do których są przytwierdzane. Wystarczy je przykleić do płaskiej powierzchni na odpowiednim kleju.

Samodzielne odstraszanie ptaków nie ma sensu, ponieważ ptaki szybko powracają. Siatki balkonowe może i są skuteczne, ale ograniczają dostęp i widoczność., natomiast kolce przeciw ptactwu dają natychmiastowy efekt i można je zamontować w kilkanaście sekund.