Trwałe usunięcie niechcianych włosków jest możliwe

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak uprościć sobie życie w określonych dziedzinach. Świat pędzi naprzód i nieustannie się zmienia. Nowości pojawiają się także w zakresie medycyny estetycznej, kosmetologii. Warto nieco bliżej zapoznać się chociażby z tematem depilacji laserowej. Taki zabieg potrafi znacznie ułatwić życie.

Czy każdy może trwale usunąć niechciane włosy

laserowa depilacja wrocławO tym, czy w konkretnym przypadku laserowa depilacja Wrocław jest możliwa powinien zadecydować specjalista. Należy udać się do renomowanego gabinetu i skonsultować przypadek. Lekarzowi czy też kosmetyczce trzeba powiedzieć między innymi o tym, czy nie cierpimy na takie choroby jak łuszczyca, bielactwo. Poinformować trzeba nie tylko o przebytych chorobach, ale też o przyjmowanych aktualnie lekach i dolegliwościach. Niektóre z nich wykluczają wykonanie zabiegu. Podczas konsultacji specjalista informuje pacjentkę jak należy się przygotować do zbiegu. Konieczna będzie między innymi rezygnacja z opalania, wyrywania włosków pęsetą lub usuwania depilatorem. Można je tylko golić maszynką. Skóra przed zabiegiem nie może być zaczerwieniona ani podrażniona. Po zabiegu trwałej depilacji z wykorzystaniem lasera może pojawić się zaczerwienienie. Jest ono jednak chwilowe i po kilku godzinach (ewentualnie dniach) powinni zniknąć. Pamiętaj, aby po wykonanym zabiegu odpowiednio o skórę dbać. Zazwyczaj nie wystarczy jednorazowe wykonanie depilacji. Zabieg trzeba powtórzyć przynajmniej kilka razy.

Po zabiegu depilacji laserowej trzeba pamiętać o konieczności stosowania kremów z filtrem. Skóra nie może być narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Pamiętaj, aby zabieg wykonać w sprawdzonym i cenionym gabinecie. Konieczne będzie też upewnienie się, czy sprzęt w konkretnym gabinecie jest profesjonalny i dobry jakościowo.