W jakich sytuacjach wymagany jest uziom?

Poprawnie zrealizowana instalacja elektryczna wymaga zastosowania najwyższej jakości elementów, które zapewnią jej długotrwałe oraz bezpieczne użytkowanie. Typowa instalacja składa się bowiem z wielu włączników, gniazdek, przewodów, bezpieczników oraz innego rodzaju asortymentu, który pozwala podłączyć odbiorniki energii elektrycznej do sieci.

Rodzaje gniazdek elektrycznych

gniazdka elektryczne simon z uziemieniemWażną kwestią jest możliwość uziemienia podłączonych do sieci urządzeń. Dzięki temu realizowana jest dodatkowa ochrona, która zabezpiecza użytkownika przed ryzykiem porażenia prądem elektrycznym w wyniku przebicia na metalowej obudowie. Warto dodać, że ryzyko to występuje w urządzeniach, które znajdują się w ruchu. Przykładem mogą być chociażby pralki, które podczas swojej normalnej pracy wpadają w drgania, które mogą prowadzić do przetarcia się izolacji przewodu lub jego naderwania. Właśnie w takim przypadku muszą być stosowane gniazdka elektryczne simon z uziemieniem, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony. Warto dodać, że firma Simon jest znanym w branży i cenionym producentem wszelkiego typu asortymentu elektrycznego. W jej ofercie znaleźć można między innymi wcześniej wspomniane gniazdka elektryczne z uziemieniem, wyłączniki, łączniki a także gniazdka do podłączenia przewodów teletechnicznych. Szeroka oferta sprawia, że produkty tej firmy stosowane są w wielu inwestycjach, które są zróżnicowane pod kątem wymaganej ochrony oraz możliwości zastosowania.

W niektórych przypadkach bowiem oprócz dodatkowej żyły na uziom wymagany jest również wyższy stopień ochrony zapewniany przez obudowę gniazdka. Jest to szczególnie wymagane w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka, gdzie może dochodzić do kondensacji oraz rozprysku wody. Jak widać specjalne zastosowania podłączeń odbiorników wymagają różnych rozwiązań konstrukcyjnych. Wybierając ofertę renomowanego producenta użytkownik końcowy ma pewność i gwarancję jakości wyrobu, który kupuje.