Wilgoć na ścianach – jak usuwać

Przyczyn zawilgocenia mieszkania może być mnóstwo. Czasami są to powodzie, zalanie mieszkania spowodowane różnymi awariami ale również zbyt wilgotne powietrze powodujące skraplanie się wody na ścianach naszych domów. Istnieją jednak sposoby żeby sobie skutecznie radzić z wilgocią.

Skuteczne sposoby usuwania wilgoci

usuwanie wilgoci ze ścianNiekiedy się zdarza, że pojawienie się wilgoci jest procesem powstałym z powodu zaniedbań budowlańców lub projektantów instalacji wodnej w naszym domu. Często się zdarza, że wilgoć pojawia się na naszych ścianach z powodu kondensacji pary wodnej na elementach będących częścią sieci wodociągowych. Niemniej jednak powodów pojawienia się wilgoci może być naprawdę bardzo dużo i nie zawsze muszą być one zainicjowane przez nas. Istnieje bardzo dużo sposobów na usuwanie wilgoci ze ścian. Bardzo często używa się specjalnie do tego przystosowanych urządzeń. Jedną z bardzo skutecznych metod jest osuszanie z wykorzystaniem fal mikrofalowych. W tym celu stosuje się promienniki mikrofalowe, które kierujemy w stronę ściany. W tym procesie następuje emisja fal elektromagnetycznych, które powodują podgrzewanie cząsteczek wilgoci i następnie wilgoć jest wytrącana w kierunku zewnętrznych warstw ściany. Istnieją również naturalne sposoby osuszania ścian poprzez odkopywanie fundamentów i poddawanie ich wpływie powietrza atmosferycznego, które stopniowo wysuszy fundament. Niemniej jednak jest to proces długotrwały i niekoniecznie zakończy się pełnym sukcesem.

Podsumowując, osuszanie ścian jest możliwe z wykorzystaniem wielu sposobów jednak najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie wilgoci niż jej późniejsze usuwanie. Jeśli mieszasz w miejscu gdzie powietrze jest bardzo wilgotne to trzeba robić wszystko by je osuszyć. Jeśli tego nie zrobimy to wilgoć zacznie się skraplać na naszych ścianach.