Wizualnie atrakcyjne pokrycie dachowe

Powierzchnia dachu zwykle jest spora i dlatego warto poważnie przemyśleć wszystkie kwestie związane z jej tworzeniem lub remontem. Nowoczesne rozwiązania to nie wszystko, ponieważ niektóre budynki są na tyle stare, że można tam poważnie rozważyć również montaż klasycznych rozwiązań. Pokrycia z trzciny doskonale wyglądają i pasują do budynków o różnym przeznaczeniu.

Od czego zależy skuteczność pokrycia trzcinowego?

pokrycia dachowe z trzcinyWłaściwe przygotowanie konstrukcji dachowej do wykorzystania tego rodzaju pokrycia podobnie zresztą jak przygotowanie samej trzciny do procesu układania wymaga pewnej wiedzy. Ze znalezieniem fachowców, którzy dysponują potrzebnymi narzędziami i kwalifikacjami do pracy na wysokościach, nie ma teraz jednak problemu. Koszt układania czegoś takiego na dachu jest różne, ponieważ zależy od czynników, wśród których należy wyróżnić wielkość pokrycia dachowego, grubość warstwy i poziom skomplikowania konkretnego zlecenia. Przecież przy układaniu czegoś takiego koniecznie trzeba uwzględnić potrzebne otwory wentylacyjne, kominy i tym podobne. Pokrycia dachowe z trzciny mogą skutecznie chronić nawet przy wyjątkowo intensywnych opadach deszczu. Są to doskonałe rozwiązanie, ponieważ poszczególne fragmenty takiego pokrycia układane są pod odpowiednim kątem i dlatego woda może spływać bez powstawania przecieków. Gruba warstwa stanowi też pewną izolację przed utratą ciepła z budynku.

Dodatkową właściwością wynikającą z procesu produkcji polegającego na moczeniu takiej trzciny w solance o odpowiednim stężeniu jest ognioodporność. Alternatywą dla takiego działania może być oczywiście pokrycie dachu trzcinowego inną specjalistyczną substancją o podobnych właściwościach. Dobrym pokryciem dachowym trzcina pozostanie wtedy przez całe lata.