Wkręty do zaawansowanych prac

Płyty gipsowe, bardzo wielozadaniowe i wygodne, są wykorzystywane nie tylko do wykańczania pomieszczeń, ale również do ich tworzenia. Wiele osób za ich pomocą buduje ściany działowe, mające drewnianą podstawę oraz powierzchnię z płyty gipsowej. Podczas gdy jest to bardzo popularny sposób na budowę ścianek, wymaga zastosowania lepszych narzędzi niż najbardziej budżetowe.

Najnowocześniejsze wkręty do gipsu i drewna

wkręty do regipsów do drewnaMimo iż do montażu regipsów na drewnianej postawie można bez problemu użyć najzwyklejszych wkrętów jest możliwe, wielu specjalistów wskazuje iż takie wkręty mogą bardzo łatwo uszkodzić nie tylko sam gips, ale również i drewniany szkielet, na którym płyty gipsowe mają być zamontowane. Rekomendują więc użycie bardziej specjalistycznych wkrętów, które nie tylko trzymają całą konstrukcję znacznie mocniej w końcowej pozycji, ale również są o wiele łatwiejsze do wkręcenia, nawet ręcznymi narzędziami. Wkręty do regipsów do drewna są dość wyspecjalizowane, i zazwyczaj dość rzadko spotykane w normalnych sklepach narzędziowych. Można je jednak dostać bez większego trudu w profesjonalnych hurtowniach ze sprzętem narzędziowym, oraz u samych producentów specjalistycznych narzędzi. Wkręty te są od razu możliwe do odróżnienia od normalnych wkrętów wielozadaniowych. Nie tylko ich skręt jest znacznie węższy niż w normalnych wkrętach, mają również wypustki, które zapobiegają poruszaniu się wkrętów po ich założeniu i zamocowaniu, lub też wykręceniu ich celowo lub przypadkowo.

Takie wkręty są praktycznie nie do ruszenia po zamontowaniu, więc doskonale nadają się do budowy solidnych konstrukcji, ścian działowych czy wykończeń. Dla wielu ekip budowlanych są one niezastąpione, i używane ekstensywnie przy każdym użyciu płyt kartongipsowych.