Właściwości granatu w kremie pod oczy

Naturalne kosmetyki są jednymi z najbardziej popularnych wśród konsumentów działu beauty. Z biegiem czasu rośnie w nas świadomość ekologiczna, dzięki czemu poczynamy coraz bardziej świadome i lepsze dla środowiska wybory, jeśli chodzi o zakup kosmetyków, ale też innych produktów. Granat jest popularnym owocem o nietypowej formie, odmiennej od wszystkich innych.

Granat w kremie pod oczy, jakie na funkcje?

krem z granatem pod oczyPo przekrojeniu ukazuje nam się całe mnóstwo czerwonych kuleczek, które w zależności od stopnia dojrzałości owocu są kwaśne lub słodkie, zawsze z odrobiną goryczy, która przez niektórych jest uwielbiana, a przez innych znienawidzona. Owoc ten lubi ciepło, dlatego importujemy go głównie z Indii, Turcji, Hiszpanii czy Grecji, więc w naszym kraju raczej nie wyrośnie, choć możemy spróbować. Dlaczego korzystnie wpływa na naszą skórę? Aż 80% jego składu stanowi woda, dzięki czemu jest doskonałym środkiem nawilżającym, ponadto jest źródłem wszystkich witamin z grupy B, a także A, C i E. Posiada duże ilości potasu, a także takich składników mineralnych jak żelazo, cynk, fosfor, wapń, magnez, selen. Doskonale ujędrnia dzięki temu, że jest bogaty w polifenole i garbinki, które posiadają funkcje ściągające. Krem z granatem pod oczy dodatkowo charakteryzuje się tym, że jest bardzo delikatny, co jest niezwykle kluczowe. Skóra pod oczami jest cienka i narażona na czynniki zewnętrzne bardziej niż w innych miejscach.

Pamiętajmy o tym, żeby wybierać produkty testowane dermatologicznie, w innym wypadku możemy nabawić się dodatkowo niemałych problemów. Decydujmy się również na kosmetyki, które są w pełni wegańskie, nietestowane na zwierzętach. Czytajmy też dokładnie składy i nie kupujmy czegoś, co ma mnóstwo niepotrzebnych i szkodliwych substancji.