Wyczynowy dron od DJI

 

W drużynie zaczęło się pojawiać mnóstwo nowych osób, choć znaczna część nie miała zbyt dużego rozeznania w dronach, i na początku pilotowali tanie maszyny, które nie nadawały się do pokazów. Z tego powodu, coraz częściej pojawiało się pytanie o idealnego drona dla nowego pilota, i przez bardzo długi czas porównywaliśmy różne modele, próbując wybrać najłatwiejszy w obsłudze.

Dron wyczynowy dla początkujących

dji mavic 2 pro sklepZe wszystkich dronów, które przerobiliśmy do tej pory, bezkonkurencyjnym okazał się Mavic od DJI. Był to dron wyczynowy o bardzo niewielkich gabarytach, i w przeciwieństwie do wielu zaawansowanych modeli, nie posiadał wielu funkcji, które często przytłaczały nowych użytkowników dronów. Był przy tym bardzo stabilny podczas lotu i wygodny do kontrolowania w każdych warunkach. Obecnie sprzedawanym wariantem z tej serii był DJI Mavic 2 pro – sklep, do którego odsyłaliśmy nowych kolegów miał bardzo duży zapas owych modeli, gdyż były dość popularne i poszukiwane przez zarówno starych wyjadaczy jak i nowicjuszy. Najnowsza seria była jeszcze bardziej dopracowana niż poprzednie, mając wszystkie zalety, które przyciągały nowych operatorów, a jednocześnie jeszcze bardziej odporną budowę, pozwalającą na łatwiejszą naukę pilotowania bez obaw o zniszczenie drona, jak również o wiele lepszą charakterystykę lotu. Drony z tej serii były również bardzo przystępne cenowo, przyciągając tym więcej nowych operatorów.

Jednak mimo całej popularności jako dron dla początkujących, były one dopuszczone do zawodów, a dzięki bardzo prostej budowie, łatwe do modyfikowania. Z tego powodu, były one jednymi z najczęściej spotykanych dronów pokazowych, choć zdarzało się, iż były one tak zmodyfikowane przez operatorów, iż nie przypominały wyglądem oryginału.