Wydajny kominek Hajduk Volcano

 

Wykończenie wnętrza salonu wiąże się z całą masą decyzji, jakie należy podjąć – kolor ścian, materiał na podłogi czy ogrzewanie. Zwłaszcza to ostatnie budzić może zainteresowanie. Któż z nas nie uwielbia rozsiąść się w długi zimowy wieczór przy cieple kominka, czytając ulubioną książkę lub oglądając po prostu telewizję – lampka wina do tego i można tak w nieskończoność…

Nietypowy design Hajduka Volcano

hajduk volcanoKażdy, kto raz spróbował tej przyjemności, z pewnością zapragnie mieć kominek także w swoim domu – można go postawić w małym, przytulnym pokoju gościnnym, jednak najwięcej możliwości designerskich stwarzają otwarte przestrzenie dużych salonów. Doskonale sprawdzi się w nich trójszybowy kominek Hajduk Volcano, który prezentuje się niewiarygodnie dobrze. Dzięki najnowszej technologi możliwe jest oglądanie żywego ognia z trzech stron jednocześnie – w ten sposób skończą się wszystkie kłótnie o to, kto siedzi najbliżej ognia. Wymaga on, co prawda, dużej przestrzeni, jednak zdecydowanie jest tego wart. Zastosowano w nim najnowocześniejsze szyby odporne na bardzo wysokie temperatury, dzięki czemu możliwe jest rozpalenie naprawdę dużego ognia, który w krótką chwilę ogrzeje wnętrze całego domu. Stosować w nim można każdy rodzaj drewna opałowego, jednak najlepiej sprawdza się tutaj dąb, który jest najwydajniejszym materiałem. Co istotne, wkład kominkowy jest bardzo uniwersalny i pasuje do każdego typu zabudowy, dlatego doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Sam kominek charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością, dlatego nadaje się do ekologicznych domów, w których wykorzystuje się technologię rekuperacji. Ciekawym rozwiązaniem jest też zastosowanie funkcjonalnego regulatora procesu spalania, dzięki któremu możliwa jest optymalizacja mocy grzewczej kominka.