Zalety posadzki poliuretanowej

Poszukując idealnej podłogi do domu rozglądamy się za taką, która będzie jednocześnie dekoracyjna i funkcjonalna. Podłogi poliuretanowe są praktyczne i piękne, dlatego stosowane są głównie w domach prywatnych. W porównaniu do podłóg epoksydowych znacznie lepiej nadają się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym.

Zastosowanie posadzki poliuretanowej – Warszawa

posadzki poliuretanowe warszawaPodłogi poliuretanowe dostępne są w wielu różnych, pięknych kolorach. Poliuretan zajął miejsce gumy po II wojnie światowej, ponieważ ma doskonałe właściwości.  Jego popularność wzrosła na całym świecie. Jedną z najlepszych cech poliuretanu jest ochrona, jaką zapewnia. Powłoki poliuretanowe mogą być nakładane na materiały powierzchniowe, takie jak drewno, metal i tworzywa sztuczne. Można je nakładać na każdy rodzaj powierzchni. Ta wszechstronność sprawia, że ​​posadzki poliuretanowe Warszawa to pierwszy wybór wśród osób planujących stworzenie funkcjonalnego, a zarazem pięknego domu. Zapewnia on silną ochronę i jest uważany za dobry wybór nawet do zastosowań przemysłowych. Chociaż technicznie żywica epoksydowa jest twardsza, a przez to trwalsza, poliuretan wytrzymuje dłużej, ponieważ ugina się pod wpływem uderzenia i nie ściera się tak mocno jak żywica epoksydowa. Podobnie jak w przypadku żywic epoksydowych, niektóre reakcje chemiczne mają po prostu mniejszy wpływ na produkty poliuretanowe niż epoksydowe. W przypadku obszarów mających kontakt z olejami i rozpuszczalnikami najlepszą opcją jest poliuretan.

W większości sytuacji poliuretan utwardza ​​się niezwykle szybko. W przypadku operacji, w których liczy się czas jest to jedna z zalet poliuretanów. Elastyczność powłoki poliuretanowej ma również inną zaletę – w przypadku kontaktu z wysoką temperaturą nie staje się krucha i nie pęka. Może to być bardzo ważne w przypadku niektórych obszarów przemysłu.