Zastosowanie hot stampingu

Druk jest bardzo powszechny. Ponadto, jest obecny w naszym życiu praktycznie każdego dnia. Niektórzy z nas czytają gazety lub książki. Ponadto, część osób interesuje się przeróżnymi technikami druku, np. z zastosowaniem hot stampingu. Technika ta jest dość znana i często stosowana. Zwana jest inaczej termodrukiem, do którego wykorzystuje się specjalne folie. 

Folie do hot stampingu

hot stampingWarto być na bieżąco względem interesujących nas tematów. W przypadku osób pasjonujących się drukiem, zaleca się nie tylko czytanie książek, ale również poznanie wszelkich technik druku. Wśród nich widnieje hot stamping, który jest coraz go bardziej popularny. Termodruk polega na użyciu specjalnych folii oraz matryc, które wykonane są z materiału przewodzącego ciepło. Matryce te charakteryzują się tym, iż są wypukłe. Tę metodę stosuje się do uszlachetnienia druku. Ponadto, poprzez hot stamping można ozdabiać przeróżne przedmioty. Służy on także do znakowania. Należy również dodać, iż zabezpiecza on druk. Dotyczy to szczególnie.folii holograficznych. Metoda ta jest dobrą alternatywą cold stampingu. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiednie folie, które są nośnikiem warstwy rozdzielającej, lakieru oraz kleju. Dostępne są trzy maszyny do aplikacji folii do hot stampingu. Wśród nich jest maszyna płaska, rotacyjna oraz cylindryczna. Każda z nich ma swoje plusy i minusy użytkowania. Jednakże, wybór zależny jest od danej firmy stosującej tę metodę. 

Książki są bardzo często użytkowane. Oczywiście, jest to bardzo dobra wiadomość. Jednak warto poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych technik druku, jakimi są np. hot lub cold stamping. Pierwsza metoda jest naprawdę bardzo powszechna i często użytkowana. Wykorzystuje ona specjalne folie aplikowane do maszyny.