Zastosowanie odpływów betonowych

Już na etapie projektowania drogi, parkingu, miejsca postojowego, lotniska, autostrady lub garażu należy wziąć pod uwagę system odprowadzający wodę. W efektywnym pozbyciu się np. deszczówki pomogą odpływy betonowe. Dzięki bardzo prostej budowie tworzą bardzo uniwersalne, solidny i stosunkowo tani system. 

Skuteczność odpływów betonowych

odpływy betonoweBudowa samych tego typu odwodnień jest niezwykle prosta. Dzięki zastosowaniu betonu do wykonania samego korytka mamy pewność trwałości i odporności na pęknięcia. Jest to po prostu system połączonych ze sobą korytek betonowych osłoniętych stalową ocynkowaną lub żeliwna kratką. Uwzględniając budowę terenu stosuje się odwodnienia kaskadowe, bezspadkowe, o nachylonym dnie lub też mieszane. W większości przypadków firmy oferują korytka odwadniające różnych klas obciążenia ruchem do tego gdzie będą zastosowane. Wszystkie te produkty powinny posiadać odpowiedni atest dzięki, któremu możemy mieć pewność, że wybrany przez nas wyrób będzie spełniał wszystkie nasze wymagania. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązań technologicznych mam pewność, że nie dojdzie do sytuacji na powierzchni utwardzonej zbierze się niebezpieczna ilość deszczówki, która może doprowadzić do sytuacji niebezpiecznych na drodze publicznej. Sam system jest bardzo prosty do montażu, a w przypadku zebranie się dużej ilości zanieczyszczeń bardzo łatwe do konserwacji oraz do czyszczenia. Tego typu systemy odwodnień jest bardzo popularny i często stosowany przy wszelkich pracach inżynieryjnych związanych z budową dróg, parkingów,itp.

Stosowane są głównie w celu polepszenia bezpieczeństwa i oraz łatwość w utrzymaniu w należytym porządku powierzchni utwardzonych. Większość z firm zajmujących się produkcją tego typu rozwiązań technologicznych zapewnia pełną obsługę w doborze wykonaniu oraz dostarczeniu zróżnicowanych systemów odwadniających.