Zastosowanie opasek zaciskowych

W moim domu rodzinnym zawsze stosowano najprostsze rozwiązania. Dlatego kiedy przeprowadziłem się do Poznania, gdzie wyjechałem pierwotnie z domu na studia, wiedziałem, że w moim własnym mieszkaniu nie może zabraknąć podstawowych środków naprawczych, jakie znałem z domu rodzinnego. W praktyce okazało się, że mają one więcej zastosować, niż naprawy.

Wielofunkcyjne plastikowe opaski zaciskowe

opaska plastikowa zaciskowaMój tata nie wyobrażał sobie, żeby w domu nie było taśmy izolacyjnej, której używał prawie do wszystkiego. Dlatego chciałem przenieść ten przykład do swojego mieszkania. W praktyce okazało się jednak, że to nie taśma izolacyjna króluje wśród moich narzędzi, tylko opaska plastikowa zaciskowa, którą wykorzystuję częściej niż mógłbym się tego spodziewać. Trytki, jak zwykli nazywać je moi rodzice, kupiłem przy okazji urządzania mieszkania z myślą o opanowaniu za ich pomocą plątaniny kabli, która powstawała za telewizorem. Szybko zauważyłem jednak, że są one prostym i niezawodnym sposobem przytwierdzania różnych przedmiotów do siebie, co skrzętnie wykorzystałem przede wszystkim podczas urządzania balkonu. Obudowę balkonową niemal w całości przytwierdziłem do barierek opaskami zaciskowymi, a ponieważ wybrałem taką, która była podatna na działanie wiatru zużyłem na to dwa opakowania. Dodatkowo przymocowałem opaskami parasole przeciwsłoneczne i drewniany element dekoracyjny, który postanowiłem też zainstalować na balkonie. I wszystkie te czynności powtarzam co rok, przed sezonem letnim.

Plastikowe opaski zaciskowe nie przewodzą prądu, dlatego można je kupić przede wszystkim w działach elektrycznych w marketach budowlanych. Ja jednak używam je znacznie szerzej, niż tylko przy pracach związanych z prądem i przyznaję, że sprawdzają się doskonale a fakt, że występują w coraz większej liczbie kolorów sprawia, że wachlarz ich zastosować jest coraz szerszy.